Domů » O mě a orchidejích

O mě a orchidejích

Pěstováním orchidejí Phalaenopsis se zabývám, jak již bylo zmíněno, od počátků mého pracovního života. Právě v zaměstnání jsem se setkávala s desítkami orchidejí každý den. Jejich krása mě (pravděpodobně stejně jako vás) úplně dostala a já si začala kupovat orchideje domů. Svou sbírku jsem musela bohužel velmi zredukovat před stěhováním do Německa. Tam jsem vezla jen své velmi oblíbené, které stále mám a těší mne dodnes. 

A jak mě vůbec napadlo napsat knihu?

Při psaní závěrečné práce (na ČZU) jsem nastudovala velké množství literatury o orchidejích. Sháněla jsem knihu o Phalaenopsis a pro mě dostupné  byly jen dvě německé brožury (tuším, že obě jsou již přeloženy). Čerpala jsem tedy z různých titulů o orchidejích, českých i zahraničních. Některé knihy opravdu překvapí, některé mile jiné naopak. Práci jsem dokončila a po absolvování studia, v době kdy jsem žila v Karsruhe, mne napadlo vydat knihu o Phalaenopsis….

Ve volném čase jsem seděla u pc a psala knihu (ani bych nechtěla vědět kolik to bylo dohromady hodin, nebo dnů). Nejvíce mne bavilo focení květů (jednou se to naučím pořádně :)).  Po dalších pěti letech se můj sen stal skutečností. Ale vydat knihu není jen o psaní a každý autor ví, že ani vydáním knihy práce nekončí.

 

Věřím, že vám bude stránka užitečná a najdete co hledáte. Pokud ne, napište mi. Ráda sem informace doplním či poradím.

Srdečně zdravím a přeji úspěšné pěstování nejen orchidejí Phalaenopsis.

S úctou Gabriela Šípková

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *