Domů » Kniha o orchideji Phalaenopsis

Kniha o orchideji Phalaenopsis

Monografie představuje rod Phalaenopsis především jako pokojovou květinu.

160 stran matného papíru. 17 kapitol kvalitního obsahu. 158 fotografií a 3 ilustrace. Šitá vazba a pevné desky. To vše společně podtrhuje jedinečnost publikace.

orchidej a kniha skvělý dárek

Co v knize najdete:

  • Historie – původ rostlin a cesta k jejich zdomácnění u nás
  • Morfologie – popis jednotlivých částí rostliny
  • Množení – seznámení se způsoby množení, doma i v produkci
  • Pěstování – nároky rostliny na jednotlivé činitele a odhalení pěstebních postupů jednoho z velkoproducentů
  • Ošetřování – na co nezapomínat během pěstování
  • Choroby a škůdci – souhrn možných chorob a škůdců a možné ochrany proti nim
  • Druhy rodu Phalaenopsis – představení botanických i hybridních druhů
  • Floristika a využití – ukázky použití rostlin ve floristické praxi

Zajímavosti, obecně známé i celkem nové poznatky v pěstování tohoto rodu. Nabitý obsah doplňuje mnoho názorných fotografií.

Souhrn

Na současném trhu najdeme mnoho publikací o orchidejích. O rodu Phalaenopsis se zmiňuje většina z nich, popisují, jak rostliny pěstovat, co vyžadují, a čeho se vyvarovat. Najdeme mezi nimi řadu kvalitních titulů, avšak objevují se knihy, které neinformují zcela přesně. Výjimečností této knihy je zaměření na jediný rod, a sice na známý rod Phalaenopsis. Vedle podrobných informací o pěstování doprovází knihu bohatá obrazová dokumentace. Teorii, získanou z dostupných publikací doplňují jak mé zkušenosti z pozice nákupčího německého velkoobchodu s květinami, tak mnoholetá vášeň pro tolik rozšířený „faleňák”.                            

Dozvíte se, odkud rostliny pocházejí a kde vlastně žijí. Jak se dostaly až do našich domovů a kteří botanici tento druh pojmenovali. V knize najdete popis jednotlivých částí rostliny a dozvíte se, co je to mykorhiza a jak s orchidejemi souvisí. Celkem detailně jsou popsány nároky na podmínky i pěstování, co rostlina vyžaduje a proč jsou daní činitelé pro její život tak důležití.

Uvedeny jsou odlišné způsoby množení a také něco málo o křížení. Následuje popis pěstování u velkoproducentů, od sazenic po expedici. Nechybí návod k ošetřovaní rostlin, přesazování a popis vhodného stanoviště. Probrány jsou i nádoby na pěstování, které jsou pro tento rod specifické. Upozorňuji, na co si dát pozor při nákupu květin, a popisuji co všechno rostlina zažije, než se dostane od pěstitelů až k vám. Najdete zde přehled možných chorob a škůdců i možnou ochranu proti nim. Dále následuje představení botanických druhů s vybranými hybridy včetně fotodokumentace, která dodává knize unikátní rozměr. Zmiňuji různorodou produkci Phalaenopsis pro evropský trh. Konec knihy je věnován floristickému oboru.

Co konkrétně v knize najdete napoví nejlépe její obsah a pár náhledů:

1 názor na “Kniha o orchideji Phalaenopsis”

  1. Kniha je nádherná.. děkuji Autorce za krásné a naučné podání. Miluju orchideje a těším se na pěstění dalších miminek 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *