Domů » Křest

Křest

Konečně jsme ji pokřtili…

Kvůli špatné pandemické situaci jsme čekali víc jak jeden rok. Křest byl od počátku plánovaný v rámci výstavy orchidejí v Botanické zahradě přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy. V roce 2019 byl v tu dobu zákaz shromažďování a tak jsme si počkali. Nakonec se konal až 26.10.2021 jako zahájení letošní výstavy.

Stálo to za to. Byl to nevšední zážitek. Setkání s přáteli, rodinou, známými a jejich známými v tropickém prostředí plném krásných aranžmá a botanických orchidejí. Pro mne nezapomenutelné okamžiky. Zejména zahájení bylo pro všechny veliké překvapení. Zrovna když jsem koukla na hodinky kolik je hodin, že už bychom měli pomalu začít, spustil se tropický déšt. V celém skleníku začala odpolední závlaha, kterou zapomněli zaměstnanci vypnout :). Rychle jsme zavírali vystavené knihy a schovávali co se dalo. Všichni jsme byli zmoklí :). Naštěstí déšt brzo ustal a společně jsme se zplihlými vlasy knihu pokřtili…

Děkuji všem, kteří mne přišli podpořit a byli v tento – pro mne významný den – se mnou. Moc si toho vážím. Děkuji ještě jednou i kmotrovi knihy, panu Ing. Ladislavu Pavlatovi řetiteli botanické zahrady, za přijetí pozvání i společné pokřtění. Jsem poctěna. Doufám, že se jeho i má přání knize vyplní.

Zážitky není lehké popsat slovy. Na snímcích níže můžete nasát trošku té tropické atmosféry.